Universum Türkiye’nin En Çekici İşverenleri Araştırması

Evrim Kuran Danışmanlık, merkezi Stockholm’de bulunan ve dünyada 35 yılı aşkın süredir işveren markası üzerinde araştırma ve danışmanlık faaliyetlerinde bulunan Universum Global’in Türkiye operasyonlarından sorumludur.

Universum Global tarafından her yıl dünyanın birçok farklı ülkesinde öğrenci ve genç profesyonellerin katılımıyla gerçekleşen En Çekici İşverenler Araştırması’nın Türkiye etabı, 2024 yılı itibariyle 12. kez gerçekleşti. Türkiye genelinde 2024 yılında 61 farklı üniversiteden 43.322öğrenci ve bu üniversitelerden mezun 15.313 profesyonel ile tamamlanan Türkiye’nin En Çekici İşverenleri Araştırması, gençlerin organizasyonlardan beklentileri, liderlere mesajları ve iş yaşamına bakışlarına dair ışık tutan en kapsamlı gençlik araştırmasıdır. Her yıl kritik bulguları Harvard Business Review Türkiye Eylül sayısında Evrim Kuran’ın kalemiyle paylaşılmaktadır. Kapsamlı araştırma raporunu edinen organizasyonlar, ihtiyaç duydukları yeteneğin beklentileri, kendileri ile en çok ilişkilendirilen unsurlar, rakip karşılaştırması, kayıp yetenek havuzları, işveren markası alanında odak ve gelişim alanlarına dair analizlere erişebilmektedir.

Araştırma sonuçları hakkında detaylı bilgi edinmek, şirketinize veya sektörünüze yönelik araştırma raporunuzu edinmek için [email protected] adresinde bize ulaşabilirsiniz.