Marketing Türkiye – İş dünyasının çok yönlü insanları “Jonglör kuşağı” ile tanışın

İş Dünyasının Çok Yönlü İnsanları “Jonglör Kuşağı” ile Tanışın

 

Bir işi yaparken başka alanda da uzmanlaşan, hayata tek değil birçok pencereden bakan bir kuşak geliyor. Multi kariyer sahibi “Jonglör Kuşağı” bir mimarken aynı zamanda bir gazeteci olabilecek yetenek ve donanıma sahip olacak…

Teknoloji odaklı günümüz dünyası, henüz yeni iş yapış şekillerini içselleştirememiş geleneksel yapıda ilerleyen tüm şirketlere krizleri büyük bir fırsat olarak sunuyor. Bu fırsatları değerlendirmek ve değişim rüzgarlarını yakalayabilmek için de yeni jenerasyonları anlamak, onlara kulak vermek ve eyleme geçip bugünün gerçekleriyle yüzleşmek gerekiyor.

Özellikle Z kuşağının çoğunlukta olduğu yeni jenerasyonun aynı zamanda jonglör kuşağı da olduğunun altını çizen Araştırmacı-Yazar Evrim Kuran, “Her on yılda bir değişen tanımıyla kariyere yeni bir perspektif kazandıran “slash generation” -bence dilimizde daha kolay anlaşılmasını sağlayacak tanımıyla jonglör kuşağı- ile tanışmanın vakti geldi. 2022’de çok daha görünür olacağına inandığım jonglör nesli -yani havada birkaç topu aynı anda çevirebilecek nesil-, yalnızca bir kariyer yolunu benimsemeyen, bir psikolog iken aynı zamanda bir antrenör de olabilen, bir mimarken aynı zamanda bir gazeteci olabilen, yeni çağın multi kariyer sahibi jenerasyonu için kullanılan bir terim.

 

Yazının tamamı için tıklayınız