EVRİM KURAN’IN BEKLENEN KİTABI “TELGRAFTAN TABLETE – TÜRKİYE’NİN 5 KUŞAĞINA BAKIŞ” ÇIKTI

“Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır”

TELGRAFTAN TABLETE
Kuşak Araştırmacısı Evrim Kuran’ın beklenen kitabı Telgraftan Tablete çıktı.

Türkiye’nin yaşayan 5 kuşağını hem araştırmalarla hem de kendi ailesinden hikayelerle gözler önüne seriyor.

Türkiye’de yaptığı kuşak araştırmalarıyla dikkat çeken ve bu konuda ilklere imza atan Evrim Kuran ilk kitabı Telgraftan Tablete’de 5 kuşağın karakteristik özelliklerini o döneme damga vuran insanlar, olaylar ve kendi soyağacını temsil eden kişilerin anılarıyla birlikte sunuyor. Bir kuşağı anlamanın suya atılan taş gibi, etkisi dalga dalga büyüyen, yaşama, geçmişe ve geleceğe dair müthiş bir kavrayış sağladığını belirten Evrim Kuran, etkileyici ve akıcı bir anlatımla kitabını okuyucularla buluşturuyor.
Telgraftan Tablete her kuşağı yakından inceliyor ve her kuşağın ardından gelen bir sonraki kuşağa belirgin bıraktığı sosyal mirası tüm ayrıntılarıyla gözler önüne seriyor. Sessiz Kuşak’tan Bebek Bombardımanı Kuşağı’na, X Kuşağı’ndan Y ve Z Kuşağı’na kadar tüm merak edilenler keyifli bir sohbet tadında kitapta anlatılıyor.

Geçmişi anlamanın geleceği öngörme aracı olduğunu belirten Kuşak Araştırmacısı Evrim Kuran: “Jenerasyon ça¬lışmanın insanı getirdiği en şahane düzlem nedir diye so¬racak olursanız tereddütsüz şöyle söylerim: Bir kuşağı an¬lamak, bir dönemi anlamaktır. Bir dönemi anladığınızda ise paradigmanın kıskacına sıkışmaktan kurtulursunuz. Ve sizin gibi olmayanları kendinize ait yargılarla değil, on¬lara ait gerçeklerle görmeniz mümkün olur. Bu mümkün olduğunda ise dönüşürsünüz. İşte ya da evde… Bir şirket ya da bir birey olarak… İlk kitabım olan Telgraftan Tablete’de Türkiye’nin yaşayan beş kuşağını, pek çok alan araştırmasının yanı sıra kişisel hikâyelerim üzerin¬den de anlatmaya çalıştım. Kuşak meselesine bir de bura¬dan bakarak, ninelerimizi ve dedelerimizi anlayacağımızı, kızlarımızla ve oğullarımızla anlaşacağımızı düşündüm. Çünkü sevmek anlamaktır.” dedi.